Opinie pacjentów

Myślałam, że w wieku 65lat nie uda mi się już schudnąć, a tu niespodzianka po 4 miesiącach mam 15kg mniej, przestały mnie w końcu bolec plecy, kolana, mogę normalnie funkcjonować. Czuję się młodsza o 15kg, a może nawet 15lat. Dziękuję i szczerze polecam, kontakt, podejście do pacjenta najwyższej klasy.

Mariola

Poznaj inną historię

Sukces w młodym wieku

Spotkanie z dietetykiem to był strzał w dziesiątkę, kiedy waga zaczęła niebezpiecznie wzrastać zrozumieliśmy, że jest to ostatnio dzwonek i musimy szybko zacząć działać. Spotkanie z dietetykiem uświadomiło nas, że waga Kamila przekracza dość mocno normy i może w przyszłość zagrażać jego zdrowiu.

czytaj więcej

Na początku była obawa, czy damy radę, obecnie Zosia ma 10 kg mniej na wadze

  • Zosia
  • Kobieta
  • 27 kwietnia, 2018

Pierwsze spotkanie z Panią Kasią było decydujące, Zosia obawiała się ,,nowego”, zmian które będzie musiała wprowadzić. Po pierwszych kilku minutach w gabinecie wiedziałyśmy, że będzie dobrze. Przemiła atmosfera i Pani Kasia, która szybko nawiązała kontakt z córką. Długo rozmawiałyśmy na temat tego co Zosia lubi, jak widziałaby posiłki w szkole, kiedy ma przerwy między lekcjami. Wszystkie szczegóły wypracowałyśmy wspólnie co spowodowało, że Zosia chętnie przestrzegała zaleceń.

Co zaskoczyło Was w przygotowanym planie dietetycznym?

Poza dopasowaną dietą miłym dodatkiem była analiza dotychczasowych błędów jakie popełniała Zosia, ponad 20 stron opisów, wykresów, tabel. Najfajniejsze było to, że opisy tak zostały skonstruowane, że 11 latka bez przeszkód mogła przeczytać i zrozumieć co tak naprawdę robiła źle. Myślę, że właśnie ta analiza dała Zosi dodatkową porcję motywacji, która później zamieniła się w spadek 10kg.

Czy posiłki były skomplikowane?

Wcale nie były skomplikowane, dzięki dopasowaniu diety do tego co lubi Zosia przygotowaniem większości posiłków zajmowała się sama, nie zapomnę sytuacji kiedy Zosia podczas moich letnich prac w ogrodzie pilnowała abym zjadła posiłek o regularnej porze. Pani Kasia zaszczepiła w Zosi tak mocno dbałość o to co i kiedy zjada, że teraz nie boję się o ponowny wzrost wagi w przyszłości.

Wypowiedź dietetyka prowadzącego, Pani Katarzyny Osowskiej z Poradni Dobry Dietetyk w Bytowie

Na początku pragnę pogratulować Zosi jak i Mamie wyniku jaki wspólnymi siłami udało im się uzyskać. Dla każdego troskliwego rodzica, najważniejsze jest zdrowie jego dziecka. Ogromny wpływ na to ma bez wątpienia sposób odżywiania. Dzieci na ogół nie potrafią samodzielnie rozsądzić co jest dla nich właściwe a co nie, dlatego powinni zadbać o to rodzice. Obecnie coraz więcej dzieci ma problem z nadwagą, co prawie wyłącznie uwarunkowane jest błędami w sposobie żywienia. Utrzymywana nadwaga będzie nie tylko stwarzać coraz większe problemy natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Dlatego rodzice jak najwcześniej powinni pomyśleć o tym jak pomagać swoim dzieciom, by czuły się dobrze w swoim ciele, były szczęśliwe i pełne energii i wigoru.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ