Opinie pacjentów

Jestem bardzo zadowolona z pomocy jaką otrzymałam. Podczas diety nie odczuwałam głodu, jadłam rzeczy smaczne i szybkie do przygotowania, nauczyłam się jak o siebie dbać bez dużych wyrzeczeń, warto dodać, że pomimo choroby hashimoto udało mi się schudnąć 11kg. Z czystym sumieniem mogę polecić tego dietetyka :)

Ania

Poznaj inną historię

Teraz czuję się wspaniale

Numer telefonu do Pani Kasi dostałem z polecenia, więc od razu postanowiłem umówić się na wizytę. Spotkanie i pomoc jaką uzyskałem okazała się strzałem w dziesiątkę. Po pierwszym spotkaniu już częściowo zrozumiałem jakie błędy żywieniowe popełniałem. Opracowany dla mnie plan dietetyczny zawierał również szczegółową analizę mojego aktualnego stylu odżywiania, który nie był niestety idealny. Obecnie mogę powiedzieć, że żałuję tylko, że nie zrobiłem tego wcześniej ponieważ czuję się wspaniale.

czytaj więcej

Sukces w młodym wieku

  • Kamil (9l), Bytów
  • 10kg
  • Mężczyzna
  • 14 października, 2016

Spotkanie z dietetykiem to był strzał w dziesiątkę, kiedy waga zaczęła niebezpiecznie wzrastać zrozumieliśmy, że jest to ostatnio dzwonek i musimy szybko zacząć działać. Spotkanie z dietetykiem uświadomiło nas, że waga Kamila przekracza dość mocno normy i może w przyszłość zagrażać jego zdrowiu.

Jak wyglądała dieta?

Miłym zaskoczeniem była sama forma przygotowanej diety, otrzymaliśmy bardzo ładnie, kolorowo przygotowany kilkudziesięciostronicowy plan działania, który znakomicie nadawał się dla 9 latka. Dzięki prostym w przygotowaniu i zarazem smacznym posiłkom dieta nie była dla Kamila wielkim wyzwaniem, no może poza warzywami, za którymi Kamil nie przepadał. Za podpowiedzią Pani Kasi na początku przemycałam różne gatunki warzyw pod postacią kremów, dodatków do surówek. Obecnie Kamil bez problemu zjada praktycznie wszystkie rodzaje warzyw i chętnie poznaje nowe smaki.

Jakie korzyści przyniósł spadek wagi?

Kamil w sumie schudł 10kg, z dietetykiem współpracę zaczęliśmy przed wakacjami więc pierwsze korzyści związane ze zmianą w wyglądzie sylwetki najbardziej odczuliśmy w nowym roku szkolnym. Mocno zmieniła się samoocena Kamila no i oczywiście podejście rówieśników do niego samego. Mniejsza waga to takżelepsza kondycja i chęci rywalizacji z kolegami podczas zajęć wychowania fizycznego. Zdarzają również sytuacje gdzie Kamil doradza kolegom, którzy mają problem z wagą jakie produkty powinni, a czego nie powinni zjadać.

Wypowiedź dietetyka prowadzącego:

Nadwaga czy otyłość wśród najmłodszych  to już prawdziwa epidemia, statystycznie co dziesiąte dziecko w Polsce ma zbyt wysoką masę ciała. Niejedzenie śniadań, nieregularne posiłki, słodkie napoje i przekąski, brak czasu rodziców to niestety główne błędy, które rzutują na rozwój naszych pociech. Podczas spotkań z młodymi pacjentami staram się uświadamiać rodziców, że nadwaga w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko powstania niebezpiecznych chorób w wieku dorosłym. To właśnie My rodzice decydujemy i wpływamy na właściwe lub błędne nawyki naszych dzieci. W przypadku Kamila wyrazy uznania dla mamy, która włożyła wiele starań w jego sukces. Dzięki ciągłym staraniom i konsekwencji Kamil teraz już sam potrafi ograniczać produkty niewskazane, zna ogólne zasady, które przekazuje często kolegom ze szkolnej ławki. Gratulacje

POKAŻ