Opinie pacjentów

17kg w 4 miesiące. Warto

Arek

Poznaj inną historię

Na początku była obawa, czy damy radę, obecnie Zosia ma 10 kg mniej na wadze

Pierwsze spotkanie z Panią Kasią było decydujące, Zosia obawiała się ,,nowego”, zmian które będzie musiała wprowadzić. Po pierwszych kilku minutach w gabinecie wiedziałyśmy, że będzie dobrze. Przemiła atmosfera i Pani Kasia, która szybko nawiązała kontakt z córką. Długo rozmawiałyśmy na temat tego co Zosia lubi, jak widziałaby posiłki w szkole, kiedy ma przerwy między lekcjami. Wszystkie szczegóły wypracowałyśmy wspólnie co spowodowało, że Zosia chętnie przestrzegała zaleceń.

czytaj więcej

Sukces w młodym wieku

  • Kamil (9l), Bytów
  • 10kg
  • Mężczyzna
  • 27 kwietnia, 2018

Spotkanie z dietetykiem to był strzał w dziesiątkę, kiedy waga zaczęła niebezpiecznie wzrastać zrozumieliśmy, że jest to ostatnio dzwonek i musimy szybko zacząć działać. Spotkanie z dietetykiem uświadomiło nas, że waga Kamila przekracza dość mocno normy i może w przyszłość zagrażać jego zdrowiu.

Jak wyglądała dieta?

Miłym zaskoczeniem była sama forma przygotowanej diety, otrzymaliśmy bardzo ładnie, kolorowo przygotowany kilkudziesięciostronicowy plan działania, który znakomicie nadawał się dla 9 latka. Dzięki prostym w przygotowaniu i zarazem smacznym posiłkom dieta nie była dla Kamila wielkim wyzwaniem, no może poza warzywami, za którymi Kamil nie przepadał. Za podpowiedzią Pani Kasi na początku przemycałam różne gatunki warzyw pod postacią kremów, dodatków do surówek. Obecnie Kamil bez problemu zjada praktycznie wszystkie rodzaje warzyw i chętnie poznaje nowe smaki.

Jakie korzyści przyniósł spadek wagi?

Kamil w sumie schudł 10kg, z dietetykiem współpracę zaczęliśmy przed wakacjami więc pierwsze korzyści związane ze zmianą w wyglądzie sylwetki najbardziej odczuliśmy w nowym roku szkolnym. Mocno zmieniła się samoocena Kamila no i oczywiście podejście rówieśników do niego samego. Mniejsza waga to takżelepsza kondycja i chęci rywalizacji z kolegami podczas zajęć wychowania fizycznego. Zdarzają również sytuacje gdzie Kamil doradza kolegom, którzy mają problem z wagą jakie produkty powinni, a czego nie powinni zjadać.

Wypowiedź dietetyka prowadzącego:

Nadwaga czy otyłość wśród najmłodszych  to już prawdziwa epidemia, statystycznie co dziesiąte dziecko w Polsce ma zbyt wysoką masę ciała. Niejedzenie śniadań, nieregularne posiłki, słodkie napoje i przekąski, brak czasu rodziców to niestety główne błędy, które rzutują na rozwój naszych pociech. Podczas spotkań z młodymi pacjentami staram się uświadamiać rodziców, że nadwaga w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko powstania niebezpiecznych chorób w wieku dorosłym. To właśnie My rodzice decydujemy i wpływamy na właściwe lub błędne nawyki naszych dzieci. W przypadku Kamila wyrazy uznania dla mamy, która włożyła wiele starań w jego sukces. Dzięki ciągłym staraniom i konsekwencji Kamil teraz już sam potrafi ograniczać produkty niewskazane, zna ogólne zasady, które przekazuje często kolegom ze szkolnej ławki. Gratulacje

POKAŻ